RT0603FRE07150RL
Mfr.Part #
RT0603FRE07150RL
Description
RES SMD 150 OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
150 Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%